Back to top

Tętno dziecka pod kontrolą w domu

Tętno dziecka pod kontrolą w domu

Wiele kobiet, gdy tylko dowie się, że jest w ciąży byłoby w stanie zrobić wszystko dla swojego jeszcze nie narodzonego dziecka. To też oprócz diety, którą stosują chcą na bieżąco wiedzieć czy dziecko prawidłowo się rozwija i słychać jego tętno. Dawniej te dwie rzeczy można było sprawdzić tylko na wizycie u lekarza. Jednakże obecnie dzięki temu, iż medycyna poszła do przodu oraz jest wiele urządzeń, które można samemu sobie zakupić, bicia serca dziecka można posłuchać w domu.

Przy użyciu czego posłuchać jak bije serce dziecka w łonie matki?

Pomiaru bicia serca dziecka w łonie matki można dokonać przy użyciu domowego Detektora tętna płodu. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić wewnątrzmaciczny rozwój dziecka. Badanie to może być wykonywać jednakże od dziesiątego tygodnia ciąży. Z racji tego, że urządzenie nie jest drogie, a na bieżąco można śledzić jak pracuje serduszko dziecka wiele kobiet decyduje się na zakup Detektora tętna płodu.

Czy stosowanie domowego Detektora tętna płodu jest bezpieczne?

Nie stwierdzono żadnych niekorzystnych oddziaływań stosowania Detektora tętna płodu zarówno na matkę jak i na sam płód. Jednakże jeśli ktoś zdecyduje się na zakup tego urządzenia to należy zakupić taki model, który jest opatrzony certyfikatem bezpieczeństwa CE dla urządzeń medycznych, ponieważ posiada one bezpieczną ilość fal ultradźwiękowych. Co więcej domowy Detektor tętna płodu warto też zakupić w jakimś sprawdzony sklepie medycznym, gdyż wtedy będziemy mieć pewność, że nie jest on w żaden sposób podrobiony.

Źródło: https://angelsounds.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *