Back to top

Rodzaje masażu

Rodzaje masażu

Masaż to dobry sposób na relaks i zdrowie. Prawidłowe rozluźnienie mięśni jest bardzo ważne i może być czynnikiem wspomagającym w walczeniu z różnego rodzaju schorzeniami. Istnieją różne rodzaje masażów. Warto spróbować różnych jego rodzajów, aby ostatecznie wybrać ten najkorzystniejszy dla siebie.

Masaż Łódź (relaksacyjny)

Idealnie sprawdza się w sytuacji nadmiernego zmęczenia i stresu. Masaż relaksacyjny pozwala organizmowi odzyskać niezbędną równowagę. Rozluźnienie mięśni działa kojąco i uspokaja. Wskazany dla osób przepracowanych i narażonych na stres.

Masaż Łódź (sportowy)

Ta odmiana masażu wskazana jest dla osób lubiących dużą aktywność fizyczną. Sprawdzi się zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i amatorów. Bardzo często z tego rodzaju masażu korzystają osoby pracujące fizycznie. Głównym przeznaczeniem masażu sportowego jest przyśpieszenie regeneracji organizmu i polepszenie elastyczności mięśni. Masaż sportowy przydatny jest, także w celu redukcji ryzyka kontuzji. Masaż sportowy może różnić się techniką wykonania od klasycznego masażu relaksacyjnego. Może być wykonywany szybciej i ze znaczącą siłą.

Masaż tkanek głębokich

Ten rodzaj masażu skierowany jest przede wszystkim do osób, które doznają przewlekłych bólów mięśni. Często wykorzystuje się go, także w przypadku chęci powrotu do zdrowia po różnych kontuzjach czy urazach. Przeznaczeniem masażu tkanek głębokich jest redukcja ograniczeń w ruchomości mięśni. Należy mieć na uwadze, że przy wyborze tego rodzaju masażu ból mięśni może się nasilić i towarzyszyć kolejne kilka dni. Technika masażu tkanek głębokich polega na masowaniu ciała pod kątem 45 stopni w umiarkowanym tempie. Szczególnie istotna jest tutaj precyzja wykonania.

Masaż Łódź podsumowanie

Przy wyborze rodzaju masażu warto korzystać z porad prawdziwych profesjonalistów. Tylko doświadczony masażysta jest w stanie trafnie doradzić, jaka jego wersja będzie dla klienta odpowiednia. W tej kwestii warto zaufać prawdziwym pasjonatom tego zawodu: Masaż Łódź to miejsce, gdzie znaleźć można kompleksowe usługi z zakresu masażu. Warto się z nimi szczegółowo zapoznać.