Back to top

Olej z konopi – ratunek dla chorych na raka ?

Olej z konopi – ratunek dla chorych na raka ?

Olej z konopi – ratunek dla chorych na raka ? 

Rak jest bardzo często występującą chorobą, która wpływa niezwykle negatywnie na funkcjonowanie różnych narządów wewnętrznych i systemów organizmu. W niżej opisanych przypadkach konopie indyjskie mogą posłużyć jako uzupełnienie leczenia nowotworów, albo jako lekarstwo.

Konopie w procesie leczenia nowotworów, podawane w celu łagodzenia skutków ubocznych radioterapii i chemioterapii

Korzyści jakie niesie ze sobą stosowanie kannabinoidów to przede wszystkim osłabienie uczucia nudności i zmniejszenie częstotliwości wymiotów, stymulowanie apetytu, łagodzenie nadwrażliwości będącej wynikiem radioterapii i chemioterapii, jak również redukcja ogólnego dyskomfortu, który towarzyszy tego rodzaju zabiegom.

Konopie w procesie leczenia nowotworów podawane pacjentom w celu złagodzenia objawów choroby i ich wpływ na zdrowie na różnych etapach

W tym wypadku korzyści wynikają z dwóch celów :

  • Uzupełnienie terapii podczas leczenia utraty apetytu, bólu ( np. przerzuty ), zaburzeń snu, które wpływają bezpośrednio na jakość życia i nastrój pacjenta,
  • Stosowanie paliatywne, w celu osiągnięcia takich samych korzyści, niemniej w końcowych stadiach choroby. W tym wypadku psychoaktywne działanie sprawdza się idealnie w walce z lękiem. Poczucie oderwania od rzeczywistości i uczucie odprężenia to ulga dla samego pacjenta, ale również dla jego najbliższych.

Konopie w leczeniu nowotworów stosowane, jako środek przeciwnowotworowy

Trzeci powód podawania konopii indyjskich i kannabinoidów takich jak CBD albo THC chorującym na nowotwory jest ściśle związany z trzema istotnymi działaniami :

  • Wywołanie ,, samobójstwa ” komórek nowotworowych ( apoptozy ) bez wywierania negatywnego wpływu na zdrowe komórki,
  • Hamowanie współczynnika migrowania komórek dzięki zmniejszeniu możliwości rozmnażania się i przerzutów,
  • Hamowanie współczynnika syntezy naczyń krwionośnych guza, a co za tym idzie zmniejszenie podaży odżywczej dla guza.

Wpływ konopii na rozwój raka w badaniach

Wszystkie wyżej wymienione właściwości konopii indyjskich zostały potwierdzone poprzez badania zarówno na ludzkich, jak i na zwierzęcych nowotworach. Istnieją także doniesienia o wpływie marihuany medycznej na zmniejszanie i likwidowanie nowotworów. Niemniej jednak nie zostały jeszcze przeprowadzone badania, które mogłyby w sposób wystarczający określić wymagalną do skutecznego leczenia dawkę dla pacjentów.

Źródło informacji – https://www.taniesianie.pl/Olej-CBD/Olej-Konopny

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *