Back to top

Nasiona Marihuany

Jakie nasiona marihuany kwalifikują się do marihuany medycznej?

 

Marihuana medyczna dostępna w wielu postaciach

Same nasiona marihuany jak i także medyczna marihuana są obecne pojęciami na topie. O medycznej marihuanie ostatnio jest bardzo głośno. Jest to temat obecnie na czasie także w Polsce. Mało kto sobie zdaje sprawę, że marihuana medyczna dostępna jest na rynku pod wieloma postaciami. Może być także wykorzystywana na różnego rodzaju sposoby. Za najbardziej odpowiedni sposób marihuany medycznej stosowania uważa się optymalną dawkę, która minimalizuje maksymalnie efekty uboczne. Ekstrakty olejowe także są bardzo popularne. Przyjmowane mogą one być nawet doustnie. Stosować można je miejscowo czy też w sposób bezpośredni pod język. Oleje dodatkowe wykorzystane mogą być jako składnik do kucharzenia czy też do odparowania. Niektóre spośród olei są już sprzedawane z aplikatorem. Wyciągi są bogate i to bardzo w THC jak i także w CBD. Są zatem bardzo silne oraz bardzo skuteczne. Efekt utrzymuje się przez różny okres czasu. Duże znaczenie ma tu sposób podania.

Soki oraz herbaty

Nasiona medycznej marihuany przygotowane mogą być jako napar. Napar zawiera bardzo znaczą ilość CBD oraz THC. W postaci surowej zawiera kwa CBDA oraz THCA. Na uwadze mieć należy, że herbata zrobiona właśnie z marihuany nie odurza i to w żadnym wypadku. Ma już tylko i wyłącznie właściwości lecznicze. Na związkach tych jednak nie przeprowadzano tak dużej ilości badań. Nasiona marihuany, a raczej medyczna marihuana pojawia się także w postaci soków. O sokach mało kto jak na razie słyszał. Sok surowy z marihuany, który jest zmiksowany jest jak najbardziej leczniczy. Na pewno nie jest psychoaktywny. Trudno jest jednak odmierzyć dawkę w sposób precyzyjny właśnie przy użyciu tejże metody. Znaczące są tutaj jednak korzyści zdrowotne.

Parowanie, palenie oraz nalewki

Marihuana jest palona najczęściej w fajce czy też w skręcie. Efekty pierwsze wdychania marihuany występują najczęściej w kilka minut. Stopniowo się one rozwijają. Najczęściej jest to czas dwóch czy też godzin w liczbie trzech. Palenie skuteczne jest w leczeniu ostrych objawów. Na pewno wyróżnia się tutaj skurcze bolesne, nudności czy też wymioty. Wdychanie zaś pozwala nam na dawkę konkretną. Gdy efekt jest niewystarczający, to po kilku minutach wdech kolejny marihuany musi być przyjęty. Odbywać się to powinno, aż do uzyskania pożądanego efektu. Każdy z dymów zawiera szkodliwe substancje. Poważnie one podrażniają płuca. Parowanie daje korzyści podobne jak właśnie palenie. Parowanie jednak jest znacznie zdrowsze, oczywiście w porównaniu z paleniem. Ostatnim rodzajem marihuany medycznej są nalewki. Nalewki ziołowe są lekiem. Aktywne składniki są rozpuszczane w alkoholu.

Odmiany marihuany medycznej

Bardzo ważne są także odmiany marihuany medycznej same w sobie oraz ich wybór. Dostaniemy ją zarówno w internetowych jak i także w stacjonarnych sklepach oczywiście z nasionami marihuany. Jest ich zdecydowanie bardzo wiele i możemy mieć problem z ich wyborem.

Źródło informacji https://www.taniesianie.pl/