Back to top

Jak użytkować nakładki do karmienia?

Jak użytkować nakładki do karmienia?

Nakładki do karmienia są stosunkowo nowym wynalazkiem. Jednak już zdążyło obrosną wieloma stereotypami. Pomimo tego, że nakładki do karmienia mają kilka wad, to naprawdę wiele posiadają zalet. Kapturki do karmienia są specjalnymi silikonowymi nakładkami, które osłaniają brodawki. Ich kształt anatomiczny łatwo się dostosowuje do piersi. Są całkowicie bezsmakowe oraz bezzapachowe. W związku z tym dziecko nie czuje nic poza mlekiem marki. Kapturki te są przeznaczone do stosowania w przypadkach szczególnych.

Nakładki mają za zadanie ułatwić dziecku ssanie piersi. Chociaż jest ono karmiono przy ich pomocy, to najczęściej dziecko dotyka noskiem piersi marki. Zachowany jest zatem jego kontakt ze skórą matki. Kapturki czy też jak kto woli nakładki sprawdzają się najlepiej u mam, które mają brodawki wklęsłe czy też płaskie. Wówczas dzieciom jest naprawdę trudno ssać. Dzięki tego rodzaju produktom jest możliwe kontynuowanie karmienia piersią. Bez wynalazku tego mamy się niestety poddawały i decydowały się szybciej na karmienie dziecka mlekiem z butelki.

Nakładki do karmienia mogą także być przejściową fazą pomiędzy karmieniem butelką a karmieniem piersią. Czasami mama się zdecydowała dużo szybciej przejść na pojenie dziecka przy pomocy butelki na przykład ze zdrowotnych powodów czy też z powodów zawodowych, ale jednak chce także powrócić do karmienia piersią. Nie zawsze się to od razu udaje. Potrzeba do tego troszkę cierpliwości i właśnie nakładek. Jak widać zastosowanie jest szerokie.